7/24 Destek +90 538 211 45 67
girit adası yelkenli kiralama

Girit Adası Yelkenli Kiralama

Girit, doğal güzellikleri kadar tarihi ve kültürü ile de görülmesi gereken yerlerden biridir. Berrak mavi denizi, beyaz kumsalları, palmiye bahçeleri, zeytin ağaçları içinde Girit’in kendine özgü mimariye sahip yapıları ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Günümüze kadar özenle korunmuş antik kentlerin kalıntıları ve tarihi yapıları turistlerin ilgisini çekmektedir. Girit Adası’nın tüm bu güzelliklerini görmek, yaşamak ve denize doymak için Girit adası yelkenli kiralama en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.

Girit’ de yelkenli kiralama ile Ege’nin birbirinden güzel koylarını, plajlarını ziyaret etmek, balıkçı köylerine demir atarak Girit Mutfağının dünyaca ünlü yemeklerini tatmak, tavernalarında sabahlara kadar eğlenmek, doyasıya yüzmek ve su sporları yapmak kaçınılmazdır. Her bir anı başka keyif ve güzelliğe sahip olan tekne yolculuğu boyunca eşsiz fotoğraflar çekerek tatili ölümsüleştirmek mümkündür. Bunun için yapmanız gereken Girit adası yelkenli kiralama için rezervasyon yaptırarak yola koyulmaktır.

Girit’ de yelkenli kiralama genellikle yelkenli tekne tutkunlarının tercih ettiği bir tatildir. Geziye katılacak kişi sayısına göre farklı ebat ve modellerde yelkenli tekneler kiralanabilmektedir. Yelkenli tekne kiralarken kaptan olması zorunluluğu yoktur. Yelkenli ehliyeti olan herkes kiralayabilmektedir.

Yelkenli tekne kiralamanın avantajlarının başında denizin dinginliğini hissetmek gelmektedir. Motor sesi yerine doğanın sesini dinlemek oldukça keyifli olmaktadır. Aynı zamanda uzun yolculuklar için çok daha ekonomiktir. İstenilen koylarda demir atarak güneşlenmek, doyasıya denize girmek, balık tutmak ve su sporları yapmak mümkündür. Girit’in muhteşem koylarını keşfetmenin en keyifli yollarından biri Girit adası yelkenli kiralama seçeneğidir.

Yelkenli tekneler, her hava koşulunda yolculuk yapmak için oldukça uygundur. Kamaraları kullanışlı, açık ve kapalı alanları konforludur. Yelken gücüyle yolculuk yapıldığından yüksek yakıt giderleri söz konusu değildir. Yolculuk sırasında ki konforu marinalar içinde geçerlidir. Sığ sulara yanaşmak diğer tekne türlerine göre daha kolaydır. Bu da kıyıya rahat çıkma imkanı sunmaktadır. Girit’ de yelkenli kiralama ile Girit Adası’nın plajlarını ziyaret etmek, kıyıda keyifli zaman geçirmek mümkündür.

Deniz tutkunlarının vazgeçilmezi tekne tatili günümüzde daha fazla kesimin tercihi olmaya başlamıştır. Bunda covid 19 pandemisinin etkisi büyüktür. Artık herkes daha izole bir tatil yapmayı tercih ediyor ve bunun da en ideali tekne tatilidir. İstenilen koyda, marinada konaklanabilir, istenilen yerde denize girilebilir, su sporları yapılabilir ve yabancılardan tamamen uzak izole bir tatil yapabilinir. Hele bir de yelken kullanmayı bilenler için bu tatil hem çok keyifli hem de daha ekonomik olmaktadır. Yunan Adaları ve özellikle Girit adası yelkenli kiralama ile yeni yerler keşfetmenin keyfi ise hiçbir şeyde yoktur. Tarihi zenginlikleri, doğası ve eğlence hayatı ile Girit ziyaretçilerine muhteşem bir tatil yaşatmaktadır.

Doğu Akdeniz’in en büyük adası olan Girit, dört bölgeden oluşmaktadır. Her biri ayrı güzelliğe sahip Hanya, Rethimno, Heraklion ve Lasithi bölgelerinin tümünde zaman geçirmek, tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek, dünyaca ünlü Girit Mutfağının farklı lezzetlerini tatmak için Girit adası yelkenli kiralama ideal bir seçim olmaktadır. Elde bavullarla otel aramak yerine teknede konaklayarak her gün yeni bir koyu ziyaret etmek ve bundan büyük keyif almak kaçınılmazdır.

Girit adası yelkenli kiralama
Girit adası yelkenli kiralama

Girit Adası Yelkenli Kiralama Fiyatları

Tekne kiralama fiyatları, teknenin türüne, büyüklüğüne, modeline göre farklılık göstermektedir. Tekne kiralama hizmeti veren firmalar, müşterilerine ne tür teknelerin daha uygun olduğu konusunda danışmanlık hizmeti vermektedirler. Girit adası yelkenli kiralama hizmeti almak istiyorsanız öncelikle ihtiyaçlarınızı ve taleplerinizi belirleyerek en uygun tekneyi seçmelisiniz. Önemli olan noktalardan biri de araştırma yaparken fiyata nelerin dahil olup olmadığını öğrenmektir. Sonradan olumsuzluklar yaşamamak için bu oldukça önemlidir.

Girit yelkenli kiralama fiyatına dahil olan hizmetler;

Teknede bulunan ekipmanların kullanımı, personel ve servis hizmetleri, kullanma suyu, havlu, çarşaf, nevresim takımları, temizlik hizmetleri, klima kullanımı, Türk Karasularında vergi ve marina ücretleri ve Yat sigortasıdır.

Girit adası yelkenli kiralama fiyata dahil olmayan hizmetler;

Girit Adası liman masrafları, yiyecek ve içecekler, talep halinde aşçı ve kaptan, joker bot yakıt masrafları, kişisel sigortadır.

Yelkenli teknelerde aynı zamanda motorda bulunmaktadır. Rüzgarsız günlerde seyir yapabilmek, liman giriş çıkışlarında motorlar kullanılmaktadır. Firmalara göre yakıt kullanımı farklılık gösterse de genellikle günlük 4 saatlik yakıt kullanımı fiyata dahil olmaktadır.