7/24 Destek +90 538 211 45 67
işkepeloz kiralık katamaran

İşkepeloz Kiralık Katamaran

Skopelos, Türkçe adıyla İşkepeloz, Ege Denizi’ndeki Kuzey Sporades Adaları’nın bir parçasıdır. Ada, 96 kilometrekarelik alana sahiptir. İşkepeloz Adası’nın arazisinin neredeyse %80’i ormanlarla kaplıdır. Ayrıca iyi turizm altyapısı ve bozulmamış geleneksel karakteriyle ön plana çıkar. Ege’nin en yeşil adası olarak kabul edilen İşkepeloz, aynı zamanda uğrak bir tatil noktasıdır. İşkepeloz kiralık katamaran imkanlarını değerlendirerek hayallerinizdeki tatili yapabilir ve Yunanistan’ın en özel bölgelerini keşfedebilirsiniz.

İşkepeloz, Sporades ada grubunun bir parçası ve üç limanından biridir. Göz alıcı manzaralar, altın kıyıların yanında berrak sular, geleneksel Pelion mimarisi, engebeli doğal manzaralar ve saf ada atmosferi görülmeye değerdir. Adanın toprakları çoğunlukla çam ormanlarıyla kaplı olduğu için yeşil rengi görenleri büyüler. İşkepeloz’un en güçlü yönü, turkuaz sularına dokunan çam ağaçlarının olduğu nefes kesici plajlarıdır. İşkepeloz kiralık katamaran seçeneklerini inceleyerek keyifli bir tatil planı yapabilirsiniz.

İşkepeloz Kiralık Katamaran

İşkepeloz’un ziyaretçileri en çok etkileyen özelliklerinden biri nefis yöresel mutfağıdır. Antioksidan özelliği ile dünya çapında tanınan Skopelos eriği, tatmanız gereken geleneksel yemeklerin çoğunda bulunmaktadır. ‘Rofos’ balık yahnisi ve erik kaşığı tatlısı tadı ağzınızda kalacak bazı geleneksel İşkepeloz yemeklerindendir. İşkepeloz’un peynirli böreğini, hamalia tatlısını ve makaronlarını da mutlaka denemelisiniz.

Macera seviyorsanız kayaya oyulmuş yüz basamağı tırmanabilir ve adanın dik tarafındaki kuzey sahilinin büyüleyici manzarasını izleyebilirsiniz. Ai-Giannis’in yanında bulunan yüzme havuzunu andıran kapalı bir alan olan mağarayı mutlaka görmelisiniz. Perivoliou istikametinde, zengin deniz yatağıyla aynı adı taşıyan plajı ve bir mimari şaheser olan Gourouni Deniz Feneri’ni ziyaret etmelisiniz.İşkepeloz, Ege mavisi ve çam ormanı yeşilinin inanılmaz karışımı olmasının yanı sıra foklar için bir sığınaktır. Böylece yüzerken dost canlısı bir fokun yanında kendinizi bulabilirsiniz. İşkepeloz kiralık katamaran seçeneklerine göz atarak tatilinize şimdi başlayabilirsiniz. Ardından çevrede yer alan modern ve ekonomik konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Hollywood yapımcıları ünlü film “Mamma Mia!”yı çekmek için bu adayı seçmiştir. Ada, dünyanın dört bir yanından gelen gezginler için tatil yeri haline dönüşerek uluslararası beğeni toplamıştır. Bu nedenle de oldukça fazla ziyaretçisi vardır. Turistik gezilerde ilk akla gelen ülkelerden biri olan Yunanistan, farklı koyları ve yat limanları ile mükemmel tatil seçenekleri sunuyor. İşkepeloz kiralık katamaran yolculuğunu tercih ederek adanın birçok yönünü farklı bakış açılarıyla keşfedebilirsiniz.

İşkepeloz kiralık katamaran

İşkepeloz’a Ne Zaman Gidilmeli?

İşkepeloz’un Arnavut kaldırımlı dar sokaklarını keşfedin ve malikanelerine hayran kalın. Yer yer dağılmış kiliselerini ziyaret edin ve çam ağaçlarıyla bezeli küçük meydanlarında soluklanın. Ada, çok çeşitli seçeneklerle canlı gece hayatı sunmaktadır. Meyhaneler, tsipouro restoranları ve küçük barlar, sofralarını dutların altına serer. Bunları yakından görmek ve deneyimlemek istiyorsanız gezinizi planlamaya başlamalısınız. İşkepeloz kiralık katamaran seçeneklerine bakıp bütçenize uygun olanları tercih edebilirsiniz.

İşkepeloz adasındaki Neo Klima, Loutraki ve Skopelos limanları benzersizdir. Kumsalda aileleri veya arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirmek isteyenler için Yunanistan’daki ideal yelken noktaları olarak bilinirler. İşkepeloz kiralık katamaran fırsatlarını değerlendirerek tüm limanları ve plajları ziyaret edebilirsiniz. Kaliteli zaman geçirmek ve verimli bir tatil yapmak için katamaran kiralayarak unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Yunan Adaları’nda turizm sezonu mayıs ayından kasım başına kadar devam eder. Ada için yüksek sezon olarak kabul edilen yaz aylarında ziyaretçi sayısı zirveye ulaşır. Çoğu Yunan adası gibi İşkepeloz da Akdeniz iklimine sahiptir. Bu nedenle yaz aylarında ziyaret etmenizi öneririz. Burada sıcaklıklar en yüksek 32°C’ye ve en düşük 21°C’ye ulaşmaktadır. Daha ucuz fiyatlar ve az kalabalık istiyorsanız, mayıs ve ekim ayları İşkepeloz’u ziyaret etmek için en iyi zaman olabilir. İşkepeloz kiralık yelkenli modellerine de bakabilirsiniz.