Fethiye Kiralık Tekne Modelleri ve Fiyatları

Fethiye Kiralık Tekne

February 27, 2019
Posted by: admin

Fethiye Kiralık Tekne

Fethiye, içerisinde bulundurduğu turistik tesisleriyle otel ve yat sektörü taleplerine en üst düzeyde hizmet sunabilen önemli turizm beldelerinden bir tanesidir. Ölüdeniz ile dünyada marka haline gelmiş turizm merkezlerinden bir tanesidir. Ölüdeniz, defalarca dünyanın en iyi plajı ödülünü almasının yanında ayrıca dünyanın en iyi paraşüt sporu merkezidir. Fethiye kiralık tekne tercihinde bulunan yelkenciler Fethiye’ yi marka yapan Ölüdeniz’ i mutlaka görmelidir. Marinaları, tarihi yerleri, doğal güzellikleri ve ulaşım kolaylıklarıyla Türkiye turizm pazarının can damarlarından bir tanesidir. Dağlarla çevrili doğal yapısı ve körfeze yerleşimi ile Türkiye’nin en güvenli mavi tur bölgesidir.

Üç tarafı dağlarla çevrili şehir merkezi sahil boyunca inşa edilmiştir. Göcek tarafına doğru açılan denizinin hemen çıkışında şövalye adası bulunur. Ada üzerinde küçük konaklama tesisleri ve müstakil villalar bulunmaktadır. Coğrafi konumu sayesinde rüzgarlara ve fırtınalara karşı korunaklı yapıdadır. Örneğin Marmaris veya Göcek’ i fırtına vururken Fethiye oldukça sakin bir havaya sahiptir. Antalya’ ya iki buçuk saat, Dalaman havaalanına ise otuz-kırk dakika uzaklıktadır. Yelkenli ile ise de Göcek’e bir buçuk saat uzaklıktadır. Fethiye’den kiralık tekne tercihinde bulunan misafirlerimiz check in işlemlerinden sonra gün bitmeden Göcek’ e ulaşabilirler. On-on üç metre gibi derinliğe ulaşan liman içinin doğu tarafı oldukça sığdır. 2 sığlık feneri ile işaretli bölgeden geçişlerde dikkatli olunmalıdır. Kimi zaman tekne salmalarının çamur zemine saplandığı bile olmuştur. Buba Marina tam bu bölgede bulunmaktadır. Teknenizi buraya bağlayıp hemen şehrin sahil bölümüne ulaşabilir, sahil boyunca uzanan restoranlardan bölgesel lezzetler tadabilirsiniz. Fethiye ilçe olmasına rağmen bağlı olduğu Muğla’dan daha büyük ve her türlü imkanların bulunduğu bir bölgedir. Büyük alışveriş ve eğlence merkezleri, çarşıları, sebze, meyve ve balık halleri, bankalar, oteller, marinalar, hastane ve eczaneleri ile belde, her ihtiyaca en modern şekilde karşılık vermektedir.

Paçariz burnunu takiple liman bitişinde Aksaz koyu bulunmaktadır. Hafta sonları oldukça kalabalık olan koy piknik yapan tatilcilerle doludur. Koy aynı zamanda korunaklı yapısı ile demirde kalmak isteyen tekne sahibi veya kiracılarının uğrak yeridir. Çamurlu dibi sayesinde oldukça iyi demir tutar. Kışın yatların sığınma ve demirleme yeridir. Tamamı ile korunaklı bir doğal yapıya sahiptir.

Fethiye Kiralık Tekne – Fethiye ‘de Yer Alan Marinalar

Üç özel ve bir belediye marinaya ev sahipliği yapan Fethiye aynı zamanda bir giriş çıkış limanıdır. Gümrük vardır ve yurtdışı giriş ve çıkış işlemleri veya teknelerle ilgili resmi gümrük işlemleri yapılabilmektedir. Liman başkanlığı belediye iskelenin karşısında yer alır ve transit log işlemleri yapılabilmektedir. Belediye marina beton iskele olarak inşa edilmiş olup genellikle guletlere bağlama hizmeti vermektedir. Ayrıca Rodos seferi yapan feribotlar da buraya yanaşmaktır. Büyük motor yatların gümrük yakıt işlemleri de buradan tankerler sayesinde yapılmaktadır. Dünyaca ünlü birçok mega yat buradan yakıt işlemlerini gerçekleştirmektedir. Marina derin yapısı sayesinde her türlü derinlikteki teknenin yanaşmasına uygundur. Feribotla yurtdışından gelen turistlerin pasaport işlem ve kontrolleri burada bulunan gümrük polisleri tarafından yapılmaktadır.

120 tekneye bağlama hizmeti veren belediye marinada elektrik, su ve yakıt hizmetleri bulunur. Adeta, ticari amaçla çalışan, gezi, dalış ve dolmuş teknelerinin günlük olarak yanaşıp ayrıldığı bir harekete sahiptir. Arkasında çok güzel bir rıhtım yolu, çarşı merkezi, alış veriş ve kültür merkezi bulunur. Fethiye arkeoloji Müzesi ve Antik Tiyatro hemen marina karşısında yer almaktadır. Şehit Fethi Bey heykeli daha önce burada bulunmasına rağmen taşınıp yeni yapılan parka yerleştirilmiştir. Her türlü yat malzemesi satan, bakım ve onarım hizmetleri veren işletmeler marina civarında yer almaktadır. Fethiye kiralık tekne tatili yapan misafirlerimiz çok kolay bir şekilde her türlü taleplerine servis bulabilmektedir.

Ece Saray Marina en büyük marinadır. Merkeze araçla beş dakika uzaklıktaki Karagözler mevkiinde bulunan marina 60 metre uzunluğa kadar yatları barındırabilirken 460 teknelik kapasiteye sahiptir. Elektrik, su ve içerisinde bulunan yakıt istasyonu ile yakıt hizmeti sunmaktadır. Birçok tekne acentası burada yer almaktadır. Marina aynı zamanda Ece Saray Oteli içerisinde bulundurmaktadır. 48 odalı lüks otel sauna, havuz,restoran ve bar hizmetleri de sunmaktadır. Marina içindeki Carrefour alış veriş merkezinden kırmızı et dışında her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Mod kafede üç öğün yemek ve içki servisi bulunmaktadır. Marina duşları ücretsiz olarak kullanılabilir. Marina içinde ve hemen arkasında, çamaşırhane, tekne malzemeleri satan mağazalar, tekne satış ve kiralama acentaları, teknik hizmet veren atölyeler bulunur.

İkinci Karagözler mahallesinde ise Yacht Klasik Marina bulunmaktadır. Otel hizmeti de bulunan marinada birkaç kiralık tekne firması da bulunmaktadır. Russell Crowe Son Umut filmi ve Daniel Craig ise James Bond Skyfall filmi çekimleri sırasında bu otelde konaklamıştır. Otel lobisinde imzalı resimlerini görebilirsiniz.

Fethiye Kiralık Tekne – Fethiye Mavi Tur Sezonu

Nisan ayından Ekim ayı sonuna kadar oldukça uzun bir turizm sezonuna sahiptir. Okulların tatil olmasıyla maksimum kapasitesine ulaşan bölge yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Şehirde araç sayısının artmasıyla park sorunu ortaya çıkmaktadır. Hatta Ölüdeniz’ e gitmek isteyen araç sahipleri şehir merkezine kadar kuyruk oluştururken Ölüdeniz’ e girişler durdurulabilmektedir. Hemen hemen turizmin her sektörüne hizmet veren tesisler ve işletmeler bulunmaktadır. Fethiye’nin turizmin önemli  destinasyonlarından bir tanesi olmasının sebeplerinden biride de, tarihi sit alanları ve ören yerlerinin çok olmasıdır. Fethiye kalesi, Kaya Mezarları, Kayaköy, Telmasos bunlardan önemli tarihi yerlerdir. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık ve nem çok yüksektir. Fethiye kiralık tekne tercihinde bulunacak misafirlerimiz bu dönemlerde bütçeleri uygunsa klimalı tekne kiralamaları uygun olacaktır.

Fethiye Kiralık Tekne Modelleri ve Fiyatları

Leave a Reply

available 8gulet
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan 2
19
€8 750
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan ...
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan
29
€24 500
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan
Marmaris Kiralık Gulet Derya Deniz
20
€6 230
Marmaris Kiralık Gulet Derya Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Diva Deniz
20
€6 965
Marmaris Kiralık Gulet Diva Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Sude Deniz
19
€4 550
Marmaris Kiralık Gulet Sude Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Azra Deniz
15
€4 060
Marmaris Kiralık Gulet Azra Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Laila Deniz
16
€3 430
Marmaris Kiralık Gulet Laila Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Dora Deniz
15
€2 275
Marmaris Kiralık Gulet Dora Deniz
Summary
Fethiye Kiralık Tekne
Article Name
Fethiye Kiralık Tekne
Description
Ölüdeniz, defalarca dünyanın en iyi plajı ödülünü almasının yanında ayrıca dünyanın en iyi paraşüt sporu merkezidir. Fethiye kiralık tekne tercihinde bulunan yelkenciler Fethiye’ yi marka yapan
Author
Publisher Name
Book 2 Sailing
Publisher Logo